Beh pre život 2012 Banská Bystrica

Dátum: 16.06.2012

Po 4 rokoch sa Beh pre život vrátil do Banskej Bystrice.
S neporovnateľnými výsledkami oproti roku 2008! Tohto roku bežalo 1589 bežcov (v roku 2008 ich bolo 246), ktorí prispeli na zbierkový účet sumou 6150 eur.

Beh pre život Banská Bystrica

Termín: 16.6.2012, 11.00 hod.
Miesto štartu: Námestie SNP
Dĺžka trasy: 3500 m 

Patrónom Behu pre život v Banskej Bystrici bol hokejový tréner, majster sveta v hokeji z Göteborgu Vladimír Országh, ktorý sa však akcie nemohol zúčastniť. Všetkých však potešila naša olympionička-maratónkyňa Katka Berešová, ktorá absolovala trať rýchlejším krokom s úsmevom, a aj tak "docielila" skôr, ako absolútna väčšina účastníkov. Ani tentokrát medzi nimi nachýbali deti v kočíkoch a psi.

Rozvička pred Behom sa niesla, pre tento ročník už tradične, v rytme zumby, pre deti boli pripravené atrakcie.

Za nádherného počasia Beh odštartoval výstrelom zo štartovacej pištole primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogoľa, ktorý sa naplno venoval akcii počas celého jej trvania. Prebehol celú trať, dekoroval najrýchlejších bežcov a bežkyne a očividne si užíval potešenie, že sa Banská Bystrica tak úspešne zapojila do projektu Beh pre život 2012.  

 Symbolický šek prezidentke Nadácie Výskum rakoviny Margite Klobušickej odovzdal a celý 5. ročník Tesco Behu pre život uzavrel správca Nadácie Tesco Michal Dyttert.